Yaşam Koçluğu

  • Yaşam kalitenizden memnun değilseniz
  • Geçim sıkınısı çekiyorsanız
  • Para sizden uzak duruyorsa
  • İlişki kurmada zorlanıyorsanız
  • Sevgili özlemi çekiyorsanız
  • Sürekli mutsuz hissediyor iseniz

BİR YAŞAM KOÇUNA İHTİYACINIZ OLABİLİR!

Danışmanlarımız 24 saat telefon başında hizmetinizdedir.

Meltem danışmanımızı hep sevgi ile hatırlayacağız

Yeni üye olun

YENİ ÜYELERE FIRSAT...
İLK BEŞ DAKİKA KONUŞMANIZ SADECE 1 EURO !
Şimdi ücretsiz üye ol, ilk yüklemende %30 BONUS kazan!

 

 

Danışmanınız Yazıyor

Sıkça Sorulanlar

Tarot Hakkında

Tarot Hakkında

Tarot hakkında...

Kökeni hakkında tam bir bilgiye hakim olamadıgımız Tarotun gerçek tarihçesine ulaşmak mümkün değildir. Çeşitli kaynaklardan araştırmalarıma ve rivayetlere göre bir cok söylem vardır. Bunları ayrıca paylaşacağım.

Tarot kartlarının MS618 Tarihin de Çin ‘de ortaya çıktığı düşüncesidir.

Sonrası ise eski Mısır'da toplanan Atlantis ve Mu kıtalarına ait bilgilerin Kızıldeniz’i geçerek Türkiye ile Yunanistan yoluyla 15. yüzyılda Avrupaya yayıldığı düşüncesidir. Bir başka görüşte de Sümer'lere kadar dayandığı söylenir. Günümüzde kulanılan kartların 1600 yıllarda Gazoni tarfından (Marsilya Tarotu diye adlandırılır) ortaya atıldığı bilinmektedir. 1781yılında Antoine Count da Gébeline ile Tarot kartlarını oyun kartlarından ayrılmıştır. 19 yüzyılda Eliphas Lévi, Tarot ile Kabala ögretisi arasında bağlantı kurmuştur. Papus ise Tarot kartlarının eski mısır ile ilişkisini ve inisiasyon için sembolizimi temsil ettiğini vurgulamıştır.

Yüzyıllar boyunca mistikler ve bilgeler iç görülerini iletmek için benzeri hikayeleri kulandılar. Çıplak olarak ifade etmek gerekirse;

Gerçeklerin coğu zaman somut ve ulaşılmaz görüldüğünü anlamışlardır Fakat aynı gerçekler, bir hikayeye dahil edilmediklerinde, günlük yaşamlarımızda, insan kallbinde kalabilirler. Osho tarafındanda söylendiği gibi dünyanın en büyük bilgelik geleneklerinden gelen zamansız ve hikaye topluluğudur..

Tarot’un kelime anlamının eski Mısırda Taroş (Krallık)'dan çıktığını sürenler olduğu gibi, Latince ‘de tekerlek anlamına gelen Rota sözcüğünden, Arapça’da Turuq (dört) 'tan ve İbranice'de de kanun anlamına gelen torah kelimesinden, geldigini düşünenler vardır.

"Tarot kartları sizden daha gerçek" deseydik kaçınız buna inanırdı? Tarot, kadim bir aracı olup tam anlamıyla bilinç altı okuma sanatıdır. Insanin enerjisine ve odaklandığı niyetine, geçmiş, an, ve gelecek için bilinç altı okumaları yapıp fikirler sunar.

Tarot kartları ile okuma yapan danışmanlarımızın listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı ikimizz.tv danışmanınız Suzi tarafından derlenmiştir.

grafik: Designed by Freepik

Yorumlar


Geri
Portalsystem by flexportal.de